Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji

Forum Pomp Ciepła Metalko

Certyfikat F-gazowy UDT dla personelu

Zasady projektowania systemów klimatyzacji i wentylacji

Kurs lutowania twardego płomieniowego 912

IV Konferencja CO2 25.11.2019

 

KONFERENCJA CO2 2019- 25.11.2019

Eksploatacja instalacji chłodniczych CO2

 

            W dniu 25.11.2019 firma Metalko Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji zorganizowała IV Konferencję CO2. Spotkanie odbyło się Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy. Temat tegorocznego spotkania obejmował eksploatację instalacji chłodniczych opartych o czynnik CO2.

            Blisko 80 uczestników z ramienia organizatora powitała Magdalena Firgolska. Tak liczna grupa uczestników ilustruje rozwój tej dziedziny w Polsce, o którym na wstępie powiedział Pan Maurycy Szwajkajzer. Wynikami doświadczeń z rynku europejskiego
w zastosowaniu agregatów nadkrytycznych podzielił się ze słuchaczami Pan Aleksander Matuszny z Area Cooling Solutions, natomiast najnowsze trendy i rozwiązania w zakresie technologii CO2, przedstawił Pan Andrzej Szymanik z Danfoss Poland. Swoje rozwiązania techniczne stosowane w chłodnictwie CO2 omówił Pan Franciszek Klimosz z firmy Dixel.

            Po przerwie nie zabrakło praktycznej wymiany doświadczeń. Interesujący wykład na temat systemów detekcji i wycieku CO2 z instalacji chłodniczych przedstawił Pan Marek Kaźmierczak z firmy Gazex. Przykłady rozwiązań małych i średnich instalacji CO2 zaprezentował Pan Robert Grejcz z firmy Emerson Electric, natomiast interesujące studium przypadku omówił Pan Paweł Rachwał z firmy Enreco. Bardzo ważny temat optymalizacji zużycia energii przez tego typu instalacje przybliżył uczestnikom Pan Grzegorz Grzelka
z firmy Teko, natomiast swoimi bogatymi doświadczeniami na temat eksploatacji instalacji CO2 podzielił się Pan Kamil Zachariasz.

            Tradycją tych konferencji jest prezentacja najnowszych urządzeń dla chłodnictwa dwutlenkowego. W tym roku swoje urządzenia zaprezentowali nam przedstawiciele firmy Teko Polska oraz Area Cooling Solutions. O nowych rozwiązaniach technicznych dla tej gałęzi chłodnictwa uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm takich jak: Danfoss Poland, GFG, Gazex, Dixel, AtestGaz, przy przygotowanych przez nich stanowiskach konsultacyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Konferencję zwykle zamyka panel dyskusyjny. Tak było i tym razem. W roli ekspertów
w tym roku wystąpili: Pan Kamil Zachariasz, Pan Piotr Nieznalski, Pan Andrzej Szymanik, Pan Aleksander Matuszny, którzy wywołali żywą i merytoryczną dyskusję.

            Firma Metalko Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i certyfikacji w Bydgoszczy dziękuje wszystkim osobom i firmom zaangażowanym w tworzenie tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom. Organizatorzy cieszą się, że Konferencja CO2 na stałe wpisała się w kalendarz imprez branży chłodniczej, że rozwija się i wspiera rozwój branży chłodnictwa CO2. Wydarzenie to stanowi okazję nie tylko do rozszerzenia wiedzy, ale daje możliwość przeprowadzenia wielu rozmów, dyskusji, rozwoju i nawiązywania kontaktów.

            Już dziś organizator zaprasza na przyszłoroczną Konferencję CO2, która będzie już
V spotkaniem. Do zobaczenia za rok w Metalko!