Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji

KONFERENCJA CO2

Certyfikat f-gazowy UDT dla personelu. Szkolimy on-line!

Zasady Projektowania Systemów Klimatyzacji i Wentylacji

Kurs lutowania twardego

Witamy na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Szkoleń i Certyfikacji w Bydgoszczy!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w związku z zagrożeniem koronawirusem, Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji prowadzi kursy on-line. Jednakże wizytówką naszej firmy zawsze  były szkolenia praktyczne, z zajęciami warsztatowymi, w otoczeniu techniki branżowej. To wyróżnia nas spośród innych firm szkoleniowych. Tak jest i teraz. Prowadzimy warsztaty i ćwiczenia praktyczne. Bez obaw. Jesteś bezpieczny. Spotykamy się indywidualnie, w ustalonych terminach. Zapewnimy wszystkie środki ochorony dla Ciebie i wykładowcy.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji prowadzi swoją działalność szkoleniową od roku 2004 na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U.poz.1632). Zrzeszamy kilkudziesięciu inżynierów praktyków różnych specjalności. Z naszych usług skorzystało już tysiące osób pracujących w branży chłodniczej, klimatyzacyjnej, pomp ciepła. W roku 2008 Centrum Szkoleń zostało wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Od 2008 roku prowadzimy szkolenia pod patronatem Krajowego Forum Chłodnictwa w zakresie szkoleń i egzaminów personelu z dziedziny techniki chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła.

Osobom zainteresowanym oferujemy szkolenia w obszarze:
    • chłodnictwa

- CO2

- freonowego

- amoniakalnego


    • pomp ciepła
    • klimatyzacji i wentylacji

Umożliwiamy uzyskanie wiedzy praktycznej i umiejętności w specjalnościach:

    • Mechanik Urządzeń Chłodniczych,
    • Mechanik Urządzeń Klimatyzacyjnych,
    • Maszynista Chłodni/Operator Amoniakalnych Instalacji Chłodniczych.

Istnieje możliwość uzyskania uprawnień wymaganych od osób pracujących w chłodnictwie, klimatyzacji, wentylacji:

    • Certyfikat f-gazowy UDT dla personelu
    • Certyfikat UDT dla napełniaczy zbiorników ciśnieniowych o poj. pow. 350cm3
    • Certyfikat UDT lub TUV dla lutowania twardego i spawania
    • Uprawnienia Elektroenergetycznych dla chłodnictwa, klimatyzacji, i wentylacji,
  
Pomagamy zarówno osobom, które chcą się przyuczyć do wykonywania usług w chłodnictwie, klimatyzacji i wentylacji,pompach ciepła, jak również tym, którzy dążą do podwyższenia kwalifikacji zawodowych, stosując sprawdzony system szkolenia. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co sprzyja zdobywaniu wiedzy i umiejętności szczególnie podczas zajęć praktycznych. Kadrę wykładowców tworzą wysokiej klasy specjaliści z branży, najczęściej inżynierowie dysponujący dużą wiedzą praktyczną, w tym eksperci Krajowego Forum Chłodnictwa, inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego oraz wykładowcy Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy.
W oparciu o umowę zawartą w dniu 17 czerwca 2013r. pomiędzy METALKO Sp.z o.o. w Bydgoszczy, a firmą Chłodnictwo-Klimatyzacja Włodzimierz Nekanda Trepka z siedzibą w Osielsku, Kujawsko-Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji od 1 lipca 2013r. kontynuuje działalność szkoleniową w ramach firmy METALKO Sp. z o.o.
www.metalko.com.pl